Gewicht in de schaal.

Dat Laag-Soeren alom zijn partijtje meeblaast is overbekend. Wij zijn mogelijk het enige dorp met een eigen archief, de uitverkoren gladiool bij gelegenheid van 100 jaar 4daagse van Nijmegen werd hier veredeld en ons onvolprezen Sempre Crescendo is al minstens 128 jaar de favoriete fanfare van Sinterklaas. De sprengkoppen waren enkele jaren terug op TV Gelderland in het kader van ‘ mijn droomplek’, en nu weer in de voorpresentatie van ‘Zomer in Gelderland’, met deskundig commentaar van Joram. Nicole durfde er zelfs te ‘dromen’ van een publieke erkenning van ons dorp als mooiste van Gelderland. Dat was in de aanloop naar het programma Zomer in Gelderland. Over de inhoud en opdrachten voor de deelnemende dorpen was toen nog niet veel bekend, behalve de locatie en verplichte parade. Voorbereiding was dus nog nauwelijks mogelijk. Nu, na enkele uitzendingen is een tip van de sluier opgelicht. In Elden bleek dat aantal aanwezigen, parade en decor zeer belangrijk zijn. Spectaculairder werd het toen 1000 kg op een weegschaal gebracht moest worden met een voorgeschreven aantal personen, met specifieke kenmerken, uitdossing en leeftijd. Te elfder ure werd nog een Jerommeke van 126 kg uit het publiek gehaald. Elden deed dat heel goed met bijna 980 kg, en verdiende de maximale 250 euro. In Stroe en Overasselt werd dit onderdeel een fiasco. Hier zie ik duidelijk kansen voor Laag-Soeren. Niet voor niets opent de speciale website ‘zomerinlaagsoeren.nl’ met de kreet: STEUN TEAM LAAG-SOEREN. Hier ligt een kans voor ons allen. Geeft snel uw juiste gewicht door aan ons Team van 10. Vergeet niet uw kenmerken te vermelden als kaal, baard, dikke buik, (of niet) groter dan 2 m., tattoo (wat en waar) piercing idem, lang/kort haar en alles wat u over uzelf bedenken kunt. Hiermee kan ons team dit onderdeel wel voorbereiden. Houdt er wel rekening mee dat ons team ook wat eisen aan u kan stellen. Denkbaar zijn het volgen van een dieet om nog wat af te vallen, of juist wat extra te eten. U 3 dagen niet te scheren of 3 weken geen nagels te knippen. Ik weet dat ik mogelijk veel van u vraag en geef daarom zelf het goede voorbeeld. Ik ben 1,84 m. lang, weeg 80 kg, kalend, heb een moedervlekje op mijn linker onderarm en ga in de week voor 30 augustus naar de kapper. Ik ben ervan overtuigd dat ons team in staat is met al onze gegevens dat gevraagde gewicht van 1000 kg op voorhand samen te stellen in diverse variëteiten, om deze 250 euro voor ons feestje volgend jaar in de wacht te slepen. U helpt toch ook 30 augustus?

Mart.

Geplaatst in Column van Mart op 09 aug 2019